CEO - Vezetés felsőfokon

Könyvajánló - Carolyn Dewar, Scott Keller, Vikram Malhotra: CEO - Vezetés felsőfokon

A hat vezérelv, amelyet be kell tartanod, ha a legjobbak közé akarsz kerülni

Ha vezetőként a világ legjobb vezérigazgatóitól akarsz tanulni, akkor ne keress tovább, ezt a könyvet neked találták ki. A szerzők nem kevés munkát tettek ebbe a kötetbe. Több mint 2400 vezérigazgatóból álló listát raktak össze, amelyet aztán komoly kutatómunka és szűrési folyamat által leszűkítettek 67 főre. Majd fogták ezeket a kiemelkedő embereket és több órán keresztül készítettek velük interjút, hogy kapjanak egy átfogó képet arról, milyen kvalitásokra van szükség, hogy valaki sikerre vigyen egy vállalatot.

Olyan emberektől gyűjtöttek tapasztalatot, mint például Kazuo Hirai (Sony), Reed Hastings (Netflix), Ken Chenault (American Express), Ruth Porat (Alphabet - Google), David Schwimmer (London Stock Exchange Group)  és Peter Brabeck-Letmathe (Nestlé). Ezen interjúk alapján végül hat kulcsfontosságú gondolkodásmódot azonosítottak, amelyek megkülönböztetik a kiváló vezetőket az átlagostól. A könyv gyakorlati tanácsokat és valódi példákat kínál a vállalatvezetés legmagasabb szintjén dolgozók számárára.

Az első gondolkodásmód a céltudatosság (Légy merész!). A kiváló vezérigazgatók nem csupán profitra törekednek, hanem világos küldetést határoznak meg, amely összekapcsolja az alkalmazottakat és inspirálja őket a közös célok elérésében. A cél nemcsak irányt mutat, hanem kultúrát is formál.

A második a stratégiai gondolkodás (Kezeld a puha ügyeket is keményekként), amely azt jelenti, hogy a sikeres vezetők képesek az iparági trendek fölé emelkedni, bátor döntéseket hozni, és hosszú távon nyerő stratégiát kialakítani még akkor is, ha az adott helyzet kockázatos vagy bizonytalan.

A harmadik a csapatépítés mestersége (Fejtsd meg a csapat pszichológiáját). A legjobb vezérigazgatók nem csak struktúrát és folyamatokat építenek ki, hanem a vezetői csapaton belüli bizalomra, együttműködésre és elszámoltathatóságra is nagy hangsúlyt fektetnek, mert tudják, hogy a csapatdinamika kulcsfontosságú a vállalati teljesítmény szempontjából.

A negyedik és ötödik gondolkodásmód az egyéni teljesítmény irányítása (Segíts az igazgatóknak segíteni a céget) és az alkalmazottak fejlesztése (Kezdd a "miért"-tel). A kiváló vezérigazgatók nem csak a saját vezetői stílusukat fejlesztik, hanem aktívan támogatják az igazgatóság munkáját, miközben világos értelmet és célt adnak az alkalmazottak tevékenységének.

Végül a hatodik gondolkodásmód az önreflexió és folyamatos fejlődés (Tedd, amit csak te tudsz). A könyv hangsúlyozza, hogy a legjobb vezetők tudatosan fókuszálnak azokra a tevékenységekre, amelyeket kizárólag ők képesek ellátni, miközben megtanulnak delegálni, tanulni és alkalmazkodni a változó körülményekhez. Ez a hozzáállás biztosítja hosszú távon is a fenntartható és hiteles vezetést.

Az őszinte, mindenre kiterjedő beszélgetések feltárták, az érintettek milyen gazdag repertoárból választják ki elképzeléseiket és milyen cselekedetekkel érik el az átlagon felüli vállalati teljesítményt. Igyekeztem nagy vonalakban összefoglalni a legfontosabb mondanivalóját az interjúknak, de közel 400 oldalas a kötet, nem könnyű. Mindenesetre egy jó, minden területet felölelő kötet rengeteg hasznos, gyakorlati tanáccsal a világ elit vezetőitől. Nem csak vezetőknek!

3228309.jpgSzeretnél többet megtudni a könyvről? Kattints a képre, a kiadónál kedvezménnyel beszerezheted!

Köszönjük 21. Század Kiadó!

Érdekelnek a könyvújdonságok?

Kövess minket a Facebookon is!

Mitől leszel jó vezető?

15 szabály, hogyan erősítsd a tested és az elméd

Nyomd okosban, nyomd okosan

Jeff Bezos: Találd ​fel és engedd el

Inspiráló TED-előadások: Vezetés

Share:

Megjegyzés küldése

Designed by OddThemes | Distributed by Blogger Themes