A bennünk élő család

 Könyvajánló - Chantal Rialland: A bennünk élő család

Családtagjainktól ​nemcsak a génjeinket örököltük, de pszichológiai örökségünket is nekik köszönhetjük. Édesapánk, édesanyánk, nagyszüleink, dédszüleink mellett testvéreink, unokatestvéreink személyiségvonásai, megküzdési stratégiái is mind hatással voltak ránk gyerekként, és formálták a felnőttet, akivé váltunk.

A pszichogenealógia segít tudatosítani a bennünk működő családi mechanizmusokat, megérteni, hogy mi határoz meg minket. Lehetővé teszi, hogy megszabaduljunk az ismétlődő családi mintáktól és a projekcióktól, amelyek megakadályozzák, hogy szabad akaratunk szerint éljünk. A könyvben felvetett témák és átgondolandó kérdések mentén felfedezhetjük igazi énünket, és megtanulhatjuk szeretni magunkat, hogy könnyebben rátaláljunk a saját utunkra. Szülőként pedig eszközt kapunk a kezünkbe, hogy a legjobbat adhassuk át gyerekeinknek családi történetünkből és önmagunkból.

A bennünk élő család című könyv egyedülálló és mélyen átgondolt mű, amely rámutat arra, hogy nemcsak génjeink révén örököltük családunk történetét, hanem pszichológiai és viselkedési mintáinkat is tőlük kapjuk nagyrészt. Chantal Rialland könyve egy olyan szellemi utazásra hívja olvasóit, amely segít felismerni és megérteni a transzgenerációs hatásokat, azok szerepét személyiségünk alakításában.

A mű kiválóan összegzi, hogyan befolyásolják szüleink, nagyszüleink és más rokonaik nemcsak testi jellemzőinket, hanem életünket, kapcsolati dinamizmust és önértékelésünket is. A könyvet olvasva ráébredünk arra, hogy a családi minták nem csupán öröklődnek, hanem gyakran automatikusan ismétlődnek, még akkor is, ha nem  vagyunk tudatában ennek. Ez a megközelítés lehetőséget ad arra, hogy tudatos változásokat hajtsunk végre, és elszabaduljunk a múlt árnyaitól.

Nagyon fontos, hogy a titkok, traumák, családi botrányok, eltitkolt felmenők és rokonok, akik valamiért szégyenfoltjai voltak a családnak vagy éppen korán meghaltak, ezért nem is tudunk róluk, ők is ugyanúgy részei, tagjai a család történetének, és életük, legyen akármilyen rövid is, haláluk, öngyilkosságuk, másságuk, függőségeik, árulásuk vagy bármi egyéb, szervesen kapcsolódik a saját történetünkhöz. Akkor is, ha nem is tudunk a létezésükről sem. Ez a kötet segít feloldani a megértés és a tudatosság által a korábbról készen kapott, bennünk élő családi mintákat.

A szerző, Chantal Rialland szakmai tapasztalatait és kutatásait felhasználva bemutatja, hogyan segít ez a módszer az önismeret elmélyítésében. A könyvben található gyakorlati eszközök és reflexiók lehetővé teszik, hogy olvasóként ne csak elméletben, hanem személyes szinten is dolgozzunk a családi minták feldolgozásán, feloldásán. Ez különösen értékessé teszi a könyvet azok számára, akik tudatosan keresik a kapcsolatukat saját gyökereikkel és szeretnék megakadályozni, hogy a múlt árnyéka beárnyékolja jövőjüket.

A könyv mélyreható analízissel szolgál, de olvasóbarát, érthető a stílusa. Szakemberek kifejezetten hangsúlyozzák, mennyire fontos a transzgenerációs minták felismerése, és hogyan segít a könyv abban, hogy a saját életünket szabadabban, tudatosabban építhessük, elismeréssel nyilatkoznak a könyv gyakorlati alkalmazhatóságáról, valamint arról az átfogó szemléletről, amit Rialland képvisel.

A könyv nem csupán pszichológiai elmélet; lényege, hogy gyakorlati módszerekkel segít a már kitaposott minták felismerésében, és lehetőséget ad a változtatásra. Külön kiemelhető, hogy a könyv nemcsak személyes fejlődésre, hanem szülőként is remek iránymutatásokat kínál, így tanítva minket arra, hogyan adhatjuk a legjobbat gyermekeinknek családi tradícióink, múltunk értékeinek átadásával anélkül, hogy a múlt romjaira építenénk életünket.

A könyv az önreflexió eszköztárát gazdagítja, kérdésekkel és példákkal segít pszichológiai mintáink feltárásában. Felfedezésre hív, és megmutatja, hogy a családi helyzetek, múltbéli események nemcsak a sorsunkat, hanem saját szabad akaratunk lehetőségét is jelentősen befolyásolják. Ez a tudatosság lehetővé teszi a gyógyulást és a szabadabb élet megteremtését.

A könyvet különösen ajánlom azoknak, akik saját életükben vagy közelebbi környezetükben érzékelik a régi minták ismétlődését, és keresik az önismeret és a változás útját. A mű sokoldalúsága és mélysége arra ösztönöz, hogy szembenézzünk családi múltunkkal, és tudatosabban alakítsuk jövőt. Ez a könyv fontos része lehet az önfejlesztés és a családterápia eszköztárának.

A szerző, Chantal Rialland pszichoterapeuta és pszichogenealógus, aki több mint harminc éve foglalkozik az emberi lélekkel. Nantes-ban született, 1965-ben, és a pszichológia, a család- és személyiségterápia területén jelentős szakmai múlttal rendelkezik. Munkái közé tartoznak számos könyv és módszer megalkotása, melyek mind a tudatos családi örökség feldolgozását támogatják, segítve a személyes fejlődést és a generációk közötti kapcsolatokat. A bennünk élő család a pszichogenealógia egyik alapműve.

A könyv a LÉT - Lélek és Test sorozat kötete.

Köszönöm a lehetőséget a HVG Könyvek csapatának! A kötet a borítóra kattintva elérhető kedvezményes áron.



Share:

Megjegyzés küldése

Designed by OddThemes | Distributed by Blogger Themes